Szkolny Klub Sportowy

„Ruch zastąpi prawie każdy lek, żaden lek nie zastąpi ruchu”

Słowa doktora medycyny i filozofii Wojciecha Oczko wypowiedziane przed wiekami wyrażają w prosty sposób to, o czym każdy człowiek powinien pamiętać, by jak najdłużej móc korzystać z życia.

Uświadamianie roli aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, rozwijanie i kształtowanie zainteresowań rekreacyjno – sportowych należy do podstawowych działań szkoły. Dbałość
o harmonijny i prawidłowy rozwój fizyczny i psychologiczny uczniów jest bez wątpienia mocną stroną IV LO.

Jak to robimy?

● uczestniczymy w zawodach objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego,

● organizujemy obozy narciarskie i tenisowe,

● bierzemy udział w zajęciach sportowych w parkach linowych i na lodowiskach,

● organizujemy rajdy,

Podstawową formą działalności są jednak zajęcia SKS. W związku z rozszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły o klasy o profilu językowo – sportowym, w których kierunkowymi dyscyplinami są piłka ręczna i siatkówka, zacieśniliśmy współpracę z dwoma klubami sportowymi: SPR Olkusz i UKS Trójka oraz organizujemy zajęcia sks z tych dwóch dyscyplin.

Co osiągnęliśmy?

Miarą zaangażowania „Czwórki” w sport jest fakt, że od 2008 roku jesteśmy najlepszą szkoła w powiecie olkuskim we współzawodnictwie sportowym. W roku 2022 zdobyliśmy bardzo wysokie, bo aż III miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży województwa Małopolskiego za rok szkolny 2021/2022.

Czekamy na Ciebie, dołącz do grona czwórkowej młodzieży, która dba o swoje zdrowie i pozycję szkoły w powiecie olkuskim i województwie małopolskim. Tak, nie czekaj. Przyjdź już dzisiaj!

Zapraszamy!

Zajęcia SKS odbywają się:

  • w poniedziałki i wtorki (piłka ręczna),
  • we wtorki i czwartki (siatkówka).