Rzecznik Praw Ucznia

Pedagog szkolny/pedagog specjalny mgr Agata Skibińska

„Granicą praw i wolności człowieka są prawa i wolności innych,

Dlatego w kontaktach międzyludzkich wszyscy musimy pamiętać,

Że nasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych.”

Drodzy Uczniowie!

Nazywam się Agata Skibińska  i  oprócz tego, że jestem pedagogiem szkolnym to  pełnię też funkcję rzecznika Praw Ucznia w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Zadaniem Rzecznika jest bronić praw Uczniów i pomagać w tych wszystkich momentach, w których te prawa nie są przestrzegane. Każdy z Was może się zwracać do mnie ze sprawami, w których będzie potrzebował pomocy i wsparcia. Dołożę wszelkich starań, aby znaleźć dobry i pokojowy sposób rozwiązania wszelkich problemów.

Mam nadzieję, że będziecie w naszej szkole czuli się bezpiecznie i będziecie mieli poczucie, że Wasze prawa są szanowane i przestrzegane. Przypominam jednocześnie, że obowiązującym dokumentem w szkole jest Statut, w którym zaznaczono Wasze prawa i obowiązki.

link do statutu

Zapraszam do kontaktu-znajdziecie mnie w gabinecie C03, możecie też napisać do mnie poprzez dziennik elektroniczny lub na adres:

agata.skibinska@4lo-olkusz.pl

Ważne telefony i adresy

116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Telefon 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę jest czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy.

Zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:

Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie – konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie – wszystko, o czym  powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.

800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 120 002 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „NIEBIESKA LINIA” oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.