Wymiana polsko – niemiecka

MŁODZIEŻ IV LO NA WYMIANIE SZKOLNEJ W KIRN

W dniach od 19-26 kwietnia 10-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły udała się do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej – Gymnasium Kirn w Niemczech.

Program tegorocznej wymiany obejmował osiem dni, wypełnionych zajęciami edukacyjnymi oraz przeróżnymi atrakcjami turystycznymi i miał na celu przybliżenie polskiej młodzieży realiów życia, kultury i zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów oraz pokazanie najpiękniejszych zakątków zachodnich Niemiec.

Uczniowie zwiedzili  przepiękną Starówkę oraz nowoczesny stadion piłkarski Mewa – Arena w Moguncji, wędrowali po urokliwych uliczkach miasta Bingen i Rüdesheim. Niesamowitych wrażeń dostarczyły także rejs statkiem po Renie, wyjazd kolejką linową oraz projekt artystyczny.

W programie nie zabrakło także okazji do aktywnego wypoczynku. Młodzież uczestniczyła w wielu ciekawych grach i zabawach podczas nocy sportowej, w kursie samoobrony oraz podziwiała piękne krajobrazy podczas przejazdu na drezynach rowerowych .

Serdeczna atmosfera i życzliwość ze strony gospodarzy zagwarantowały znakomite humory wszystkim uczestnikom wymiany i sprawiły, że uczniowie nie tylko z żalem opuszczali Kirn, ale też nie mogą doczekać się zaplanowanej na wrzesień rewizyty swoich niemieckich kolegów.

Dziękujemy organizacji międzynarodowej PNWM za wsparcie finansowe tegorocznego projektu.